מחירון ייבוש תת רצפתי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

כאשר מדובר על ייבוש תת רצפתי מחיר הוא גורם משמעותי בקבלת ההחלטות אבל לא רק. במצב בו נדרש ייבוש תת רצפתי נזימן בעל מקצוע שיגיע ובאמצעים שונים דואג לייבוש לחות ורטיבות שנמצאת מתחת לרצפות הבית. מים ולחות עלולות להיווצר מתחת לרצפה מנסיבות שונות, זו יכולה להיות דליפה בצנרת, מים שחדרו בעקבות גשמים חזקים ועוד.

ייבוש תת רצפתי מחיר

כאשר נוצר מצב שבו יש לחות או רטיבות מתחת לרצפה זו קרקע פורייה, מילולית, להיווצרות תופעות שונות כמו פטריות, עובש, רקבון ועוד. התופעות האלו מזיקות לבריאות הדיירים ויכולות לגרום לבעיות בנשימה, אלרגיות ועוד ובטווח הארך עלול להיווצר גם נזק למבנה. בקצרה, ייבוש תת רצפתי הוא תהליך חשוב שמיועד למנוע נזקים שעלולים להיגרם על ידי הופעתם של מים או לחות מתחת לרצפה. במאמר זה נסביר את הצורך בייבוש תת רצפתי מחיר, התהליך, בעלי המקצוע העוסקים בתחום, איך בוחרים את בעל המקצוע המתאים ועוד.

למה צריך ייבוש תת רצפתי – היתרונות

כאמור רטיבות או לחות מתחת לרצפה עלולה לגרום לנזקים שונים. ישנם יתרונות למי שמקפיד לתחזק, לפעול ולבצע ייבוש תת רצפתי. רבים שואלים כמה עולה ייבוש תת רצפתי אבל לא חושבים על ההשלכות ארוכות הטווח.

  1. מניעת נזקים מהמים ושמירה על המבנה – מים שהופיע מתחת לרצפות ולא טופלו עלולים בטווח ארוך לייצר רקבון, שחיקה ופגיעה במבנה. לחות שאנה מטופלת יכול לחדור לתוך הבטחון ובכך לגרום לסדקים ופגיעות שונות ביציבות של המבנה. כאשר אנחנו מטפלים באמצעות ייבוש תת רצפתי אנחנו מונעים את נזקי המים ושומרים על יציבות המבנה לאורך זמן.
  2. חסכון בכסף – אמנם ישנה עלות ייבוש חול מתחת לריצוף או טיפולים אחרים במסגרת ייבוש תת רצפתי, אבל עלות ייבוש חול מתחת לריצוף שתשלמו כיום תוכל לחסוך לכם בעתיד את העלויות של תיקון הנזקים המצטברים מבלי שתצטרכו להיכנס לשיפוץ רציני.

מה תהליך העבודה כאשר מדובר על ייבוש תת רצפתי?

תהליך הייבוש מורכב לרוב ממספר שלבים עיקריים שמשפיעים גם על ייבוש תת רצפתי מחיר ומשך התהליך:

  1. איתור נזילות – אין טעם לייבש את הרצפה לפני שמאתרים את מקור הנזילה משום שהיא תירטב שוב ושוב. לכן נפתח בדרך כלל באיתור המקור. את איתור הנזילות אפשר לעשות באמצעים שונים. ישנם מקרים בהם בעל המקצוע שמייבש את הרצפה בפועל הוא לא זה שמאתר את הנזילות ויתכן שתצטרכו להזמין אינסטלטור עבור איתור הנזילה.
  2. הערכת הלחות – בדרך כלל תבוצע בדיקת לחות תת רצפתית במסגרתה ניתן להעריך את הקף העבודה הנדרשת.
  3. ייבוש הרצפות – אחרי שהנזילה אותרה ותוקנה ובוצעה הערכה להיקף העבודה יחליט בעל המקצוע על טכניקת הייבוש המתאימה למקרה שלכם בהתאם לסוג הריצוף, החומר מתחת לריצוף אם מדובר בחול או בשומשום ועוד. גם בחירת הטכניקה לייבוש תשפיע על כמה עולה ייבוש תת רצפתי בפועל.

כמה עולה ייבוש תת רצפתי?

כדי לבדוק כמה עולה ייבוש תת רצפתי צריך לקחת בחשבון שישנם כמה גורמים שמשפיעים על ייבוש תת רצפתי מחיר ושלבים בתהליך כמו סוג הרצפה שנדרש עבודה הייבוש, גודל השטח, כלי העבודה הנדרשים והציוד, מספר העובדים ועוד. ישנו גם תמחור שונה לשלבים השונים בתהליך החל מאיתור הנזילות ועד לייבוש בפועל. לדוגמה, לדוגמה, עלות ייבוש חול מתחת לריצוף תהיה יקרה יותר מאשר ייבוש שומשום משום שהתהליך לייבוש חול ארוך יותר. המחירים שמוצגים כאן הם בגדר הערכה ומתייחסים למבנים עד לשטח של 120 מטר.

פעולה טווח מחירים  
איתור נזילות 1,000-2,000 ש"ח  
איתור נזילות בתוספת חיישן גז תוספת של כ-250 ש"ח  
איתור נזילות בתוספת בדיקת תוואי צנרת תוספת של כ-500 ₪  
הערכת לחות ישירות אצל איש המקצוע 1,000-1,500 ש"ח  
הערכת לחות במכון חיצוני 1,300-1,800 ש"ח  
עלות ייבוש שומשום מתחת לריצוף 80-150 ₪ למ"ר  
עלות ייבוש חול מתחת לריצוף 150-200 ₪ למ"ר  

כיסוי נזק על ידי הביטוח

ישנם מקרים שבהם יתכן וביטוח הדירה שלכם מכסה את הנזק שנגרם כתוצאה מהרטיבות. לכן, מומלץ לבדוק מול סוכן הביטוח או חברת הביטוח שלכם אם ביטוח הדירה מכסה את הנזק ואת תהליך הייבוש. במקרה כזה, תרצו לבקש ממי שמבצע עבורכם את הייבוש דו"ח המתעד את ייבוש הנזילות עבור חברת הביטוח. כדאי לוודא מול איש המקצוע שבחרתם שהוא יכול להפיק דו"ח כזה, לעיתים המחיר עבור הפקת הדו"ח יהיה בנוסף.

אני חושד שיש לי רטיבות תת רצפתית, למי פונים?

בתחום הייבוש ישנם בעלי מקצוע שעוסקים בתחום באופן ספציפי. חלק מציעים גם שירות לאיתור נזילות והפקת דוחות לביטוח וחלק מציעים רק את הפעולה בפועל של ייבוש הרצפה. כאמור יש הבדלים משמעותיים גם בין מורכבות התהליך וגם עלות ייבוש חול מתחת לריצוף לעומת לדוגמה ייבוש שומשום. כאשר מבצעים ייבוש תת רצפתי אפשר להשתמש במכשירים שונים מתקדמים יותר ופחות כמו מייבשים תעשייתיים, מכשירים למדידת לחות, מצלמות מיוחדות וחיישנים לאיתור וזיהוי הלחות והנזק ועוד. כל התהליכים האלו משפיעים על כמה עולה ייבוש תת רצפתי.

איך לבחור את בעל המקצוע המתאים?

ישנם כמה שלבים לבחירת בעל המקצוע המתאים בתחום זה:

  1. חיפוש ממליצים – אם אתם מכירים חברים או בני משפחה שהשתמשו בעבר בשירותים של ייבוש תת רצפתי תוכלו לשאול אותם, אם לא תוכלו לחפש אחר בעלי מקצוע מומלצים באתרים שונים של השוואה וביקורות, קבוצות פייסבוק וכן הלאה.
  2. בדיקת תעודות וניסיון קודם – ישנם בעלי מקצוע שמחזיקים תעודות הסמכה שונות וישנם בעלי מקצוע שיגדירו עצמם מומחים לתחום ספציפי, לדוגמה איתור נזילות או כתיבת דו"ח לביטוח. כדאי מאד לבדוק אם בעל המקצוע שמצאתם והחלטתם להתקדם איתו מתאים לפתירת המקרה הספציפי שלכם ומציע את כל השירותים שאתם צריכים.
  3. השוואת מחירים – כמו בכל תחום שווה לבדוק עם כמה בעלי מקצוע הצעת מחיר קונקרטית כדי להתייחס גם למשתנה הזה בקבלת ההחלטה.

לסיכום, התהליך של ייבוש תת רצפתי הוא חשוב וקריטי כדי לשמור על המבנה שלכם ועל הבריאות שלכם. ככל שתקדימו תרופה למכה תוכלו למנוע נזק עתידי ומצטבר. חשוב לבחור בבעל מקצוע אמין ומקצועי שתוכלו לסמוך עליו שידע לטפל במקרה הספציפי שלכם, במחירים הוגנים ותוך שמירה על הנכס שלכם וצמצום נזקים מיותרים שעלולים לקרות בתהליך.

ייבוש תת רצפתי מחיר
המרכז לייבוש חול מתחת לריצוף

המרכז לייבוש חול מתחת לריצוף הוא חברה מקצועית המתמחה באיתור וטיפול בבעיות רטיבות מתחת לריצוף. אנו מציעים מגוון שירותים מקיפים, תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ובצוות מנוסה ומיומן.

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו איתנו קשר