ייבוש רטיבות מתחת לריצוף

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

אם נתקלתם במצב שאתם חושדים שיש רטיבות מתחת לריצוף שלכם אנחנו ממליצים בחום לא להתעלם ולטפל בבעיה. ייבוש רטיבות מתחת לריצוף יכול להיות קריטי אם מתבצע בזמן. כאשר ישנה רטיבות מתחת לריצוף מדובר בעצם על מצב שנאגרים נוזלים ולחות מתחת לרצפות, במקרה כזה יש פתח לבעיות בריאותיות ובעיות למבנה של תושבי הבית או מי שמשתמש בנכס בשוטף. רטיבות ולחות שאינן מטופלות עלולות להוביל לפטריות ועובש, גורמים להתפרצויות של אלרגיה ובעיות נשימה. בנוסף, הזנחה של רטיבות תת רצפתית יכולה להוביל לנזק של ממש למבנה כשהנוזלים יכולים לחלחל אפילו לתוך הבטון. במאמר זה נפרט על תהליך ייבוש רטיבות מתחת לריצוף מחיר, למה זה חשוב, איך לבחור את בעל המקצוע המתאים ועוד.

ייבוש רטיבות מתחת לריצוף

 

איך מבצעים תהליך של ייבוש רטיבות מתחת לריצוף?

תהליך של ייבוש רטיבות מתחת לריצוף מורכב מכמה חלקים:

 1. איתור מקור הנזילה – כדי להתחיל תהליך ייבוש רטיבות מתחת לריצוף צריך קודם כל לאתר את מקור הנזילה, אם לא נאתר את המקור ונתקן אותו הנזילה תחזור ולא תאפשר לנו לייבש את הרטיבות.  לא כל בעלי המקצוע בתחום יודעים גם לאתר את הנזילות וגם לייבש אותן, לעיתים נצטרך להיעזר בבעלי מקצוע שונים.
 2. מדידות לחות – כדי לטפל בנזילה צריך לבצע ההערכה של רמת הלחות מתחת לריצוף כדי לבדוק כמה עבודה נדרשת וכמה זמן ידרש לייבוש. חשוב לדעת שבנושא של ייבוש רטיבות מתחת לריצוף מחיר העבודה יושפע בין השאר מהיקף העבודה.
 3. ייבוש רטיבות מתחת לריצוף – לאחר שאיתרנו את מקור הנזילה ותיקנו אותה, ובוצעה הערכה להיקף הנזק, יתחיל תהליך בעל המקצוע ימליץ על טכניקת הייבוש שמתאימה לדעתו למקרה הספציפי.

למה חשוב לבצע ייבוש רטיבות מתחת לריצוף?

כאשר ישנה רטיבות מתחת לריצוף אנחנו עלולים לסבול מנזקים לטווח הארוך ולכן חשוב להקפיד ולטפל בזמן.

 1. מניעת נזקים למבנה – כאשר מים מופיעים מתחת לרצפות והם אינם מטופלים הם מייצרים סביבה רטובה ולחה. הרטיבות לאורך זמן יכול לייצר עובש ותופעות אחרות שמזיקות למבנה.
 2. חסכון בעלויות  – כאשר מדובר על ייבוש רטיבות מתחת לריצוף מחיר הוא אחד הגורמים לקבלת ההחלטות, אבל חשוב שתדעו שהמחיר שתשלמו היום עבור הפעולה יכול להיות זול בהרבה מהעלות שתשלמו על תיקון הנזק שיצטבר. כאשר הנזק מצטבר לעיתים נדרש שיפוץ רציני בהרבה למבנה שיוצא הרבה פחות משתלם מתיקון בהווה.

ייבוש רטיבות מתחת לריצוף מחיר

כאשר מדובר על ייבוש רטיבות מתחת לריצוף מחיר הוא גורם שמשתנה בהתאם למספר פרמטרים. עלות תהליך ייבוש רטיבות מתחת לריצוף משתנה בהתאם לגודל השטח שנדרש לייבוש, סוג המצע עליו מונח הריצוף, הציוד שנדרש לפעולה וכיוצא בזה. כל של בתהליך העבודה מתומחר באופן שונה. נפרט פה על ייבוש רטיבות מתחת לריצוף מחיר ומשתנים שונים, יש לקחת בחשבון שמדובר בהערכות מחיר גסות לדירות בגודל של עד 120 מטר:

 1. איתור הנזילה – כל תהליך של טיפול בנושא של רטיבות מתחת לריצוף מתחיל מאיתור הנזילות ותיקונן. נזילה שלא תתוקן תמשיך להרטיב את הרצפות והליך הייבוש לא יעבוד. עלות של איתור נזילות יכולה לנוע בין 1,000 ₪ ל-2,000 ₪. לעיתים, מתווסף הצורך לשימוש בטכנולוגיות מתקדמות יותר כמות חיישני גז או בדיקות של תוואי הצנרת ובמקרה כזה ישנן עלויות נוספות.
 2. ביצוע מדידת לחות – כדי להבין את גודל הנזק והיקף העבודה מבחינת רמת הלחות והשטח שנפגש יש לבצע מדידה של הלחות. את המדידה הזו יכול לעשות בעל המקצוע שתזמינו באמצעות מעבדה ניידת או לשלוח את המדידה למכון תקנים. העלות של התהליך הזה בנפרד נעה בין 1,000-2,000.
 3. עלות ייבוש רטיבות מתחת לריצוף בפועל – החלק הזה מתומחר לרוב לפי מ"ר רבוע ומשתנה אם מדובר על עלות ייבוש של מצע שומשום לרצפה או דווקא מצע של חול. העלות נעה לרוב בין 80 ₪ למ"ר ל-200 ₪ למ"ר.

ייבוש רטיבות מתחת לריצוף מחיר שמכוסה על ידי הביטוח

אם אתם סובלים מהנושא של רטיבות מתחת לריצוף ויש לכם ביטוח דירה יתכן והוא יכול לכסות את עלות הטיפול. כדי לפנות לחברת הביטוח שלכם ולבדוק אם היא מכסה את עלות התיקון. יתכן וחברת הביטוח תבקש דו"ח מסכם על הייבוש כדי לבצע את ההחזר ושווה לבדוק עם בעל המקצוע שסגרתם איתו יכול להפיק דו"ח כזה. ישנם בעלי מקצוע שדורשים תשלום נוסף עבור הפקת הדוח.

מי בעלי המקצוע שעוסקים בתחום של ייבוש רטיבות מתחת לריצוף?

אם אתם סובלים מהופעת רטיבות מתחת לריצוף ישנם בעלי מקצוע שעוסקים ספציפית בתחום זה, לעיתים הם מכונים קבלני ייבוש רצפות. אלו בעלי מקצוע שבבעלותם מכשירים שונים לייבוש הרצפה וציוד נוסף כמו מצלמות תרמיות, חיישנים, מכשירים למדידת לחות ועוד.
ישנם כמה דברים שכדאי לשים לב אליהם בבחירת בעל המקצוע שהכי יתאים לכם:

 1. המלצות מפה לאוזן –  אם יש לכם משפחה או חברים שכבר נאלצו להשתמש בשירותיו של קבלן ייבוש הם יוכלו להמליץ לכם על מישהו ספציפי. אם אין לכם המלצות אישיות תוכלו לחפש בעצמכם ברשתות החברתיות ובאתרי אינטרנט שונים לפרסום בעלי מקצוע.
 2. תחומי פעילות – בתהליך החיפוש כדאי לבדוק אם בעל המקצוע יוכל לתת לכם לדוגמה דוח מסכם לביטוח, במקרה ואתם צריכים כזה, אם הוא יודע לאתר את הנזילות וכן הלאה. לא כל אנשי המקצוע בתחום מספקים את כל השירותים ולא תמיד תצטרכו אתם את כל השירותים.
 3. השוואה בין הצעות מחיר – מכיוון שישנם הרבה בעלי מקצוע בתחום והרבה משתנים שמשפיעים על המחיר כדי שתוודאו ותשוו מחירים בין כמה בעלי מקצוע.

קראו עוד:

ייבוש רטיבות מתחת לריצוף
המרכז לייבוש חול מתחת לריצוף

המרכז לייבוש חול מתחת לריצוף הוא חברה מקצועית המתמחה באיתור וטיפול בבעיות רטיבות מתחת לריצוף. אנו מציעים מגוון שירותים מקיפים, תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ובצוות מנוסה ומיומן.

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו איתנו קשר